Doktor Annem Kimdir?

“ İki tür bilgi vardır: Ya bir şeyi bilirsiniz, ya da onun hakkındaki bilgiyi nerede bulacağınızı bilirsiniz. (Noah Webster)

 

 

 

Anne olmak, ancak yaşanınca anlaşılacak ve maalesef anlatılamayacak bir duygu. Her sağlıklı düşünen annenin doğum sonrası ilk isteyeceği de bebeğinin sağlıklı olması, güzel büyümesi ve bebeğiyle yakın ilişkisinin devam etmesidir. Annelerin hemen hepsi hem bebek hem de kendisi için en iyi olanı, yani bebeği anne sütü ile beslemeyi ve devamında da bebeğinin ve çocuğunun gelişim sürecinde onu en iyi şekilde beslemeyi  tüm kalbiye istemektedir. Bu süreç içinde hepimiz farklı aşamalarda, farklı problemler yaşayabiliriz ya da desteğe ve önerilere ihtiyaç duyabiliriz.

Bu sitenin amacı bir çocuk doktoru ve bir anne olarak emzirme, anne sütü ve beslenme konusunda bilgi ve deneyimleri sizlerle zaman, mekan, saat kısıtlaması olmaksızın paylaşmak ve umarım sorunlarınıza/sorularınıza yanıt bulmanıza yardımcı olmaktır.

Anne sütü ve emzirme bölümlerinin mümkün ise anne olmadan önce okunması hem kabaca fikir sahibi olmak hem de problem ortaya çıktığında çözümün nerede olduğunun bilinmesi açısından önemlidir,.

Her aile, kendi çocuğunu kendi bilgi, donanım ve görgüsüne göre istediği gibi büyütme hakkına sahiptir. Bu sitede amaçlanan kimseyi yargılamak, 'neden öyle yaptın', 'yanlış yaptın', 'o öyle olmaz'  deyip bunalıma sokmak değil, tıbbın bugün ulaştığı noktada, tüm dünya çocukları için önerilenleri sizin bilginize sunmaktır.

 

Umarım bu sitede işinize yarayacak ve hayatınızı kolaylaştıracak çok şey bulursunuz....

 

Peki Doktorannem kimdir?
Dr Duygu Gür Ünal , İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi'ni (Çapa) 2000 yılında, aynı fakültede çocuk sağlığı ve hastalıkları ihtisasını 2004 yılında tamamlamıştır. 
5 yaşındaki oğlu doğana kadar aktif, sosyal bir hayatı olan doktorannem,  çocuğunun doğumundan sonra iş -ev arasında gelip gider olmuş ve kendini çocuğuna, işine ve yazmaya adamıştır.(söylediklerine göre gezmeye devam ediyormuş)
Halen Acıbadem Göktürk Polikliniği'nde  çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak haftanın 6 günü çalışmaktadır ve başta kendi hastaları olmak üzere herkes faydalansın diye bu siteyi hazırlamıştır....

 

 

Üye girişi

Şifre Beni Hatırla Şifremi Unuttum
Üye Ol

Reklam

Bu sitede yazılan herşey bilgilendirme amaçlıdır, tavsiye niteliğindedir. İlaç, reçete ve tedavi yerine geçmez. Özellikle tıbbi durumlarda bebeğiniz/çocuğunuzu en iyi tanıyan, bebeğinizin gelişimini takip eden çocuk doktorunuza danışmanız önerilir.